در حال جستجو...

خدمات خانگی

سرویس‌های ADSL لایزر

Asymmetric-DSL یا ADSL، یکی از فناوری های رده xDSL است DSL. یاخطوط اشتراک دیجیتالی با استفاده از کابلهای تلفن معمولی، امکان بهره گیری از سرعت بالا را برای اتصال به اینترنت فراهم می کند DSL. امکانات و روش های گوناگونی برای مصارف خانگی فراهم می کند که مناسب ترین آنها روش خطوط دیجیتال نامتقارن یا ADSLاست. در این روش با بهره گیری از نوعی خاص مدولاسیون، پهنای باند قابل استفاده برروی کابل تلفن به باندهای فرکانسی متفاوتی تقسیم و هر سیگنال فرکانسی (صوت، ارسال و دریافت داده های دیجیتالی) در یک باند صورت می پذیرد. بدین صورت در هنگام اتصال به اینترنت دیگر خط تلفن برای مکالمات صوتی اشغال نخواهد بود و امکان تبادل صوت و تصویرنیز وجود خواهد داشت. در ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دریافت اطلاعات مساوی نخواهد بود، در بالاترین سطح تئوری، امکان دریافت اطلاعات (DownStream) با سرعتی در حدود 8mbps و ارسال داده (UpStream) با سرعتی معادل 640 mbps فراهم می شود. دقیقا بدین خاطر از ADSL بانام نامتقارن یاد می شود. بصورت عملی یک کاربرخطوط ADSL می تواند با سرعتی در حدود 2mbps دریافت و 256mbps ارسال اطلاعات برروی اینترنت داشته باشد. در استفاده از اینترنت با فناوری ADSL از Dial up وشماره گیری و انتظار برای اتصال یا قطع ارتباط خبری نخواهد بود و شما بصورت دائمی با مرکز ISP و در نهایت شبکه اینترنت متصل خواهید

تعرفه سرویس‌های ADSL

 • لایزر سطح FUP را براساس معیار و واحد پایه ترافیک داخلی در جدول فوق تدوین و بعنوان آستانه استفاده منصفانه در هر گروه سرعتی اعلام نموده بطوریکه با استفاده هر گیگ حجم از محتواهای داخل کشور ، یک گیگ از مقدار FUP کسر می گردد و با مصرف هر گیگ از محتواهای خارجی معادل ۲ گیگ از مقدار FUP سرویس کاربران کسر خواهد شد.
 • مصرف هر گیگ از محتوای داخل کشور ، معادل یک دوم (۱/۲) مصرف هر گیگ از محتوای خارجی "اینترنت" محاسبه می شود.
 • کاربران می‌توانند این سرویس‌ها را برای دوره‌های سه‌، شش و دوازده ماهه نیز خریداری نمایند.
 • در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک (FUP = آستانه مصرف منصفانه) از یک ماه به ماه بعد وجود دارد. و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید بصورت یکجا به مشترک اختصاص داده خواهد شد و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا خواهد شد.
 • منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک ماه (دریافت و ارسال) است.
 • در صورت تمایل به خرید ترافیک اضافه، قیمت هر گیگابایت ترافیک 2000 تومان خواهد بود که در صورت مصرف داخلی، حجم خریداری شده به میزان 2 برابر محاسبه خواهد شد.
 • هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵٬۰۰۰ تومان است.
 • هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲٫۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد.
 • به کلیه تعرفه های فوق 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه خواهد شد.
 • خدمات ارایه شده به مشترکین مطابق ضوابط مصوبه جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافقنامه سطح خدمات با SLA خدمات ارتباط داده ها میباشد.
 • پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس به حد قانونی مندرج در مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (128Kbps) تغییر می کند و مشتریان می توانند با خرید حجم اضافه و یا تمدید سرویس جدید با سرعت اسمی سرویس استفاده نمایند

 

تعرفه حجم اضافی (بین‌الملل)